6 Kapitola - Splněný slib po zásluze potrestán

5. července 2008 v 11:34 | Kate |  Nic není jak se zdá
Radujte se lidi.Konečně jste se dočkali 6 dílu.Doufám že se vám bude líbyt.
Kate

6 Kapitola - Splněný slib po zásluze potrestán
Celá parta spadla udýchaně do trávy. Měli za sebou dvě hodiny běhaní. Flavena se totiž rozhodla jim to zvýšit.
"Tak včera jsem vám řekla něco o meči a dnes vás naučím postoj a pohyb při střehu. Nejdřív vám, ale povím něco na začátek. Šerm není bezduché mávání mečem, je to umění, které se vyvíjí. Mějte to na paměti. Pokud se chcete stát opravdu dobrým šermířem, musíte dokonale ovládnout své tělo. A pokud se chcete naučit dobře ovládat svůj meč, musí se stát součástí vašeho těla. Šermujte přiměřeným tempem, vycházejte sokovi vstříc při tricích, nesnažte se za každou cenu ubránit - nehledě na to, že to někdy ani nejde - mohlo by vás to bolet více, než kdyby jste jej nechali trik dokončit. Rozuměli?" podívala se na ně přísně a parta horlivě přikivovala.
"Začneme u postoje při šermu. Základním postojem šermíře je střeh. Ten dodává šermíři rovnováhu, stabilitu, krytí těla a schopnost rychlého přesunu všemi směry. Vypadá to zhruba takto," řekla a začala jim to ukazovat.ářčáář Nejdřív se rozkročila, dala jednu nohu dopředu a pokrčila koleno tak, aby zakrývalo špičku nohy. Zadní nohu dala patou do úhlu 90° ke přední noze.
"Přední koleno neohýbejte nalevo ani napravo, mějte jej vždy rovně, přímo proti nepříteli. A pamatujte si, čím nižší střeh, tím jste lépe krytí, stabilnější a pohyblivější. Buďte vždy ve střehu. Zpočátku to bude asi hodně nepříjemné, ale zvyknete si. Dříve nebo později si střeh každý člověk přizpůsobí," nadechla se a pokračovala dál.
"Tak a teď něco málo ke způsobu pohybu. Máte několik možností, jak se ve střehu přesunovat a to: přísuny, překroky, kroky což znamená změna střehu z pravého na levý a naopak, zákroky.
Během přesunu jde noha ve předu první a druhá za ní dokračuje. Snažte se zůstat celou dobu v nízkém střehu, také se snažte, aby se horní polovina vašeho těla nehoupala nahoru a dolů, ale pouze vodorovně.
Musíte se také naučit odhadnout vzdálenost mezi vámi a vaším sokem, aby jste se nedostali moc blízko, ale ani aby jste nezůstali daleko. Pokud používáte obouruční zbraň, natočte trup k protivníkovi předem, pokud používáte jednoruční zbraň, můžete trup natočit bokem, čímž protivníkovi zmenšíte zásahovou plochu." Pak se na ně přísně podívala a spustila:
"To co vám teď řeknu je důležité a vy si to pořídně zapamarujte. Zbraň nemějte vedle sebe, ani za sebou a už vůbec ji nemějte přitisknutou k boku, přímo u těla. Zbraní si musíte vymezovat prostor volný k akci. Miřte hrotem meče na hruď protivníka, meč mějte od těla dále, bude to velkou výhodou při krytí seků vedených na vás. Ruce mějte povolené, ne napnuté!" parta zase jen přikývla.
Pak se na ně Flavena usmála a řekla: "No teď když jsem vám o tom něco pověděla by jste si to měli zkusit," parta jen poslušně vyskočila na nohy a každý si vzal jeden z mečů, které se tam záhadně objevily.
"Tak do střehu!" zavelela Flavena. Ze začátku jim to moc nešlo, ale čím víc to zkoušeli tím se zlepšovali. Takže za hodinku stáli všichni - až na pár nedostatků - jako Flavena.
"Tak pro dnešek to stačilo. A protože vám to jde skvěle máte zítra volno. Mějte se." Rozloučila se s nimi a děti šli domů akorát na oběd. Teda jestli se dá říct došli, protože se plazili jak šneci a není se čemu divit že?
Únava na nich byla poznat i když seděli u stolu a proto si Godrick musel rýpnout.
"Koukám, že energie máte na rozdávání."
"Hm," zavrčely v odpověď děti, "taky byste byli unavení, kdyby jste běhali dvě hodiny a pak jste se učili postoje při šermu." Dodal ještě Erik zatím co dospělí měli záchvat smíchu. Když se dosmáli dali se do jídla spolu z dětmi. Po výborném obědě si děti šli dát na hodinku pauzu a potom šli z Godrickem procvičovat zvěromágství. Harry a Kate už to měli jednoduší, protože těm už se proměna povedla. Proto už se spíš učili chodit a nepadat při tom, no a potom se dívali s Godrickem jak to jde ostatním. Náramně se zasmáli Erikovi, který se zřejmě až moc soustředil na křídla, takže měl místo rukou křídla, ale jinak vypadal pořád jako člověk, ale poblahopřáli Dracovi, který už se také zcela promněnil. Nakonec, ale mohly pogratulovat i Calipse z Erikem, protože těm se proměna povedla také. Pak se ještě učili chodit, nebo v případě Eika z Calipsou vzlétnout. Když už toho měli tak akorát dost zavolali je k večeři, do které se pustili s velkou chutí. Děti šli po večeři spát, protože byli unavení a dospělí je po chvíli následovali také.
****druhý den ráno****
Harry se vkradl do Dracova pokoje. Přešel až k posteli, kde mladý blonďák spal a namířil na něj hůlku. "Aguamenti," zašeptal a na Draca vytryskl proud vody, který ho okamžitě probral. Chvíli se koukal jako sůva z nudlí. Pak se, ale jeho pohled stočil ke smějícímu se Harrymu a vše mu došlo. Harry splnil svůj slib, že Draca probudí. Sice trochu opožděně, ale přece. Bohužel k Harryho smůle si to Draco nenechal líbít a tak tam stál za chvíli Harry mokrý od hlavy až k patě.
"Tak ty takhle Malfoy?" zatvářil se bojovně a namířil hůlku znovu na Draca. Ten chtěl na Harryho vyprsknout nějaké zaklínadlo, ale Harry byl rychlejší.
"Klihando!" zakřičel a Dracovi se přilepil jazyk k patru. Je pochopitelné, že se nemůžete bránit kouzly, když máte přilepený jazyk k patru a proto se na něj Draco chtěl vrhnout po mudlovsku. Bohužel pro něho Harry jazyk k partu přilepený neměl a tak vykřikl další kouzlo. "Levicorpus!" chudáček Draco si najednou vysel hlavou dolů. Než Harry odešel dokončil svoje dílo ještě jedním kouzlem. "Finite incantatem duo minuto." Pak si spokojeně odkráčel za dveře kde počkal jednu minutu než se rozešel směr jídelna. Byl už v půlce schodů když se ozvala rána, po které se ozvalo opravdu hlasité varování.
"POTTERE TOHLE SI ŠEREDNĚ ODSKÁČEŠ!" Za chvíli se na schodech objevil Draco nenávistně shlížející na Harryho, který se okamžitě rozeběhl po schodech přes chodbu až ke dveřím jídelny, do kterých vrazil jak tajfun.Všichni co byli v jídelně se na něj podívali. Před tím slyšeli křik, ale raději si toho nevšímali. Harry se podíval po ostatních, "kryjte mě prosím," řekl a zalezl pod stůl. V tom okamžiku tam vtrhl Draco.
"Kde je ten zjizvenej podrazák?" ptal se naštvaně.
"Draco uklidni se a hezky nám pověz co se stalo," snažila se ho uklidnit Rowena
"Nic zvláštního se ani nestalo," odfrkl si ironicky, "jenom to, že mě Potter probudil pěkně ledovou vodou. Já jsem mu to samozřejmně oplatil. No a protože mu asi bylo jasně, že zlití vodou mi stačit nebude přilepil mi jazyk k partu. Chtěl jsem se na něj vrhnout po mudlovsku, ale on mě pověsil hlavou dolů. No a jako dovršení nastavil rušící kouzlo na dobu dvou minut. Potom odkráčel. Dovedete si představit co to je, když vysíte dvě minuty hlavou dolů a nemůžete volat o pomoc?!" zuřil Draco zatím co ostatní se snažili zadržova smích.
"Prosím klidně se smějte," řekl Draco naštvaně.
"No víš Draco mi nevíme, kde Harry je, ale kdyby jsi chtěl pomůžem ti ho hledat." Říkala Calipsa a přitom ukazovala pod stůl. Draco to pochopil a kývnul na znamení vděku. Harry se mezi tím královsky bavil. Ovšem jenom do té doby než se pod stolem objevila blonďatá hlava Draca Malfoye. Harry si povzdechl a jal se vylézat z pod stolu a za chvíli stál přímo před Dracem.
"Nazdar Harry. Copak si dělal pod tím stolem?" zaptá se na oko nechápavě blonďák.
"Človeče ani ti nevim. Prostě sem se tam najednou ocitnul." odpověděl Harry nevinně. Jenže to neměl dělat, protože Draca to tak dožralo, že mu provedl to co on jemu. Pověsil ho hlavou dolů. Pak si úplně klidně sedl ke stolu a začal snídat. Harry měl naštěstí hůlku pořád u sebe, takže stačilo jedno kouzlo a byl dole. Pak se z ostatními nasnídal.
Až na ráno probíhal den bez problémů. Tedy spíše dětem probíhal bez problémů, zatím co dospělí řešili něco v knihovně.
*** V Knihovně ***
"Myslíte, že bychom mu to měli říct?" zeptala se Helga jakmile dosedla do křesla.
"Já bych mu to řekl," odpověděl hned Salazar," své rodiče nikdy nepoznal a i když tohle nebude žádný z jeho rodičů bude to aspoň příbuzný, stejná krev." pokračoval dál přičemž ostatní jen přikyvovali.
"Souhlasím se Salazarem," řekl potom Godrick a přidala se k něm i Helga z Rowenou.
"Dobře tedy zítra pozveme Alana na oběd a mezitím to řekneme Harrymu." Ujala se slova Rowena.
"Já s tebou nesouhlasím. Harrymu bych to neříkal a ani Alanovi. Chtěl bych, aby to bylo takové menší překvapení." Odporoval Salazar.
"A jak si to jako představuješ?" Vyzvídal hned Godrick.
"Jednoduže tak, že až Alan přijde představíme nejdřív Draca a pak Harryho. Nutno říct, že řeknem celá jména a i to odkud se chlapci vzali. Když k tomu přičtem Harryho podobu s Alanem ..." Salazar nechal větu nedokončenou. Každému to došlo.
"To je dobrý nápad," souhlasili ostatní. Pak už šel každý po svém. Godrick pozvat Alana na zítřejší oběd, Salazar vařit lektvary a Helga z Rowenou zůstaly v knihovně.
Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 17. července 2008 v 21:53 | Reagovat

Nádherná kapitola.. :-) To jak se ráno Draco s harrym dráždili.. :D fakt skvělý...:D musela jsem se u toho fakt smát.. :D

2 mnial mnial | 18. července 2008 v 14:47 | Reagovat

super povidka ale chtelo by to dalsi kapcu

Nemas toho Alana od Andy?

3 Kate - Majitelka blogu Kate - Majitelka blogu | 21. července 2008 v 17:05 | Reagovat

Alana opravdu od Andy nemám.Prostě se mi to jméno líbí a navíc k příjmení Potter se to skvěle hodí.Přemýšlela jsem i nad jménem Daniel ale po poradě z kamarádkou jsem si vybrala jméno Alan.

4 Trili Trili | 1. srpna 2008 v 14:31 | Reagovat

Pěkná kapitola, jen tak dál. :-)

5 Viky Viky | 22. srpna 2008 v 22:09 | Reagovat

skvělá kapitolka, moc se těším na pokračování

6 avlako avlako | 25. srpna 2008 v 21:59 | Reagovat

pěkná kapitolu už se těším na další

7 KiVi KiVi | Web | 28. srpna 2008 v 1:48 | Reagovat

skvělý!!! Ani jsem si to nestihla přečíst :D...Dostal mě zjizvenej podrazák xD xD pěkný :)...ale už dlouho nepřibyla nová  O:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama